ГУР про обмін полоненими, що не відбувся

Ілюстративне фото: varta1.com.ua

Головне управління розвідки Міноборони України заявило, що сьогодні мав відбутися обмін полоненими з росією, який не відбувся. Якщо заяви рф про збиття літака з полоненими поблизу бєлгорода правдиві, то вони винні в тому, що не забезпечили належним чином безпеку наших громадян, – вважають у ГУР.

Про це Харків Times дізнався з оприлюдненої заяви ГУР МО.

За твердженням російської сторони, обмін не відбувся саме тому, що сьогодні поблизу бєлгорода був збитий російський транспортний літак ІЛ-76, на якому, як запевняють росіяни, перевозили наших полонених.

«Наразі Україна не володіє достовірною та вичерпною інформацією з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості», – зазначили у ГУР.

«Зі свого боку Україна виконала всі домовленості для належної підготовки обміну. Російських полонених військовослужбовців було вчасно доставлено на обумовлене місце для обміну, де вони перебували у безпеці», – стверджують у ГУР.

Натомість російська сторона, яка згідно домовленостей повинна була забезпечити безпеку українських полонених, «не поставила українську сторону до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилось в минулому».

«Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом. Це може свідчити про навмисні дії росіі, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених», – вважають автори заяви.

ГУР робить висновок, що «мова може йти про сплановані та навмисні дії рф з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави».

Як повідомляв Харків Times, Генеральний штаб ЗСУ заявив про те, що інтенсивність обстрілів Харкова «прямо пов’язана із зростанням кількості військово-транспортних літаків, що протягом останнього часу направлялися до аеродрому Бєлгорода». Не сказавши прямо, чи насправді ЗСУ збили той російський літак, Генштаб застеріг, що буде «і надалі вживати заходів».